1633 r. – wojewoda sandomierski Krzysztof Ossoliński i jego żona Zofia z Wojsławic Cikowska fundują klasztor dla nawracania arian, licznie zamieszkałych w tych okolicach. Kościół klasztorny otrzymuje wezwanie św. Marii Magdaleny i św. Franciszka.

1637 r. – delegat biskupa krakowskiego Grzegorz Kownacki sprowadził do klasztoru OO. Reformatów. Mieścił się tutaj Nowicjat zakonny i studium teologii.

7 listopada 1944 r. – kościół klasztorny został wysadzony w powietrze. Po zakończeniu wojny nabożeństwa początkowo były odprawiane w refektarzu, a od 1965 roku część klasztoru przeznaczono na kościół, który nadal służy wiernym.

1979 r. – klasztor przeszedł na własność Zgromadzenia Księży Sercanów, którzy utworzyli w nim Nowicjat

1983 r. – zmiana tytułu kościoła ze św. Marii Magdaleny na św. Antoniego Padewskiego.

1986 r. – z części parafii Stopnica pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła utworzono nową parafię pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego. W skład nowej parafii wchodzą miejscowości Folwarki, Kąty Stare, Kuchary, Prusy, Skrobaczów i Wolica