1. Niech będzie Bóg uwielbiony za dar przykazania miłości.
  2. Gratuluję świadectwa troski o czystość w miejscowościach oraz wokół domów.
  3. Wyrażam wdzięczność za wszelką pomoc i ofiary złożone na kościół, w tym za kwiaty i 50 zł na kwiaty z Kuchar. W imieniu klasztoru dziękuję za przekazane z Kuchar owoce.
  4. Za dwa tygodnie, w niedzielę 27 lipca br., po każdej Mszy Świętej będzie poświecenie pojazdów. Ofiary złożone przy okazji poświęcenie zostaną przekazane na pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu.
  5. Drugi odpust parafialny, Matki Bożej Anielskiej (Porcjunkuli) będzie w sobotę, 2 sierpnia br. Kazania będzie głosił ksiądz proboszcz z Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach, o. Edward Żakowicz, zmartwychwstaniec, absolwent Studium Psychoterapii Uzależnień i  Współuzależnienia, którego pasją jest ewangelizacja i towarzyszenie ludziom uzależnionym i współuzależnionym.
  6. W kalendarzu kościelnym w tym tygodniu będziemy przeżywać we wtorek wspomnienie św. Bonawentury. Urodzony prawdopodobnie w 1217 r. i zmarły w 1274 r. Gdy był jeszcze chłopcem to zapadł na ciężką chorobę. Ojciec, który był lekarzem, nie miał nadziei na uratowanie go od śmierci. Matka poprosiła o wstawiennictwo niedawno kanonizowanego Franciszka z Asyżu. Dziecko wyzdrowiało. Po latach przywdział franciszkański habit i przyjął imię Bonawentura. Od razu został wysłany na studia i uczęszczał na wydział teologii Uniwersytetu Paryskiego. Tam też uczył teologii i walczył z błędami w nauce katolickiej. Następnie był przełożonym generalnym franciszkanów. Napisał najwierniejszy życiorys św. Franciszka. Został także biskupem i mianowany kardynałem. Św. Bonawentura powiedział „na ziemi (...) możemy rozważać Boży bezmiar przez rozum i podziw; w niebiańskiej ojczyźnie natomiast przez widzenie, gdy staniemy się podobni do Boga i przez ekstazę (...) wejdziemy do radości Boga”.
  7. Natomiast we środę będzie wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej). Jego początki sięgają drugiej połowy XIII w., kiedy to w zakonie karmelitów św. Szymonowi Stockowi objawiła się Matka Boża. Wręczyła mu  szkaplerz i dała obietnicę, że wszyscy, którzy będą nosić szkaplerz, unikną potępienia. Szkaplerz to dwa prostokątne kawałki brązowego sukna wełnianego, która są połączone tasiemkami. Na jednej stronie jest wizerunek Matki Bożej Szkaplerznej, a na drugiej wizerunek Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jedna część ma spoczywać na piersiach, a druga na plecach. Te dwa kawałki sukna są znakiem szczególnej przynależności do Maryi. Zobowiązują do chrześcijańskiego życia, ze szczególnym ukierunkowaniem na uczczenie Matki Bożej.
  8. Od poniedziałku, 14 lipca br. będę nieobecny do końca miesiąca (będę w niedzielę, 20 lipca br.).