- Niech będzie Bóg uwielbiony za wychowywanie nas do życia w nadziei.
- Gratuluję parafianom i gościom świadectwa pracowitości oraz troski o pogłębianie wiary, szczególnie w I Piątek.
- Składam serdecznie podziękowania za ofiary na kwiaty do kościoła: 100 zł i kwiaty z Kątów Starych i Wolicy; ofiary od osób chorych, odwiedzanych w I Piątek – 370 zł. W imieniu klasztoru dziękuję za wszelkie produkty spożywcze i warzywa z Kuchar oraz ziemniaki ze Skrobaczowa.
- W gablocie wywieszone są plakaty o religijnych, wakacyjnych propozycjach, m.in.: pielgrzymce pieszej i rowerowej z Kielc na Jasną Górę.
- W tym tygodniu będziemy przeżywać w kalendarzu kościelnym m. in.:
- we wtorek św. Jana z Dukli. Przyszedł na świat na Przełęczy Karpackiej, w Dukli w 1414 r. Został dobrze wychowany przez bogobojnych rodziców. Wstąpił do Zakonu Franciszkanów Konwentualnych. Pracował w Krośnie i we Lwowie. Zasłynął jako kaznodzieja, wytrwały spowiednik, szerzyciel czci do Męki Pańskiej i Matki Bożej. Pod koniec życia stracił wzrok. Relikwie jego spoczywają w Dukli.
- w piątek – Święto św. Benedykta, patrona Europy. Urodził się on ok. roku 480. Po studia w Rzymie, osiadł w Subiaco, gdzie mieszkał w grocie. Potem założył klasztor na Monte Cassino. Znany jest z powiedzenia: „Módl się i pracuj, i nie bądź smutny”. W Święto św. Benedykta będzie rozdawany „Medalik św. Benetykta”. Ten Medalik jest skuteczny w następujących przypadkach: niweczy zabobony i wpływy złego ducha, broni człowieka przed diabłem, nawraca grzeszników, chroni przed pokusami nieczystymi, niweczy siłę trucizny, oddala zarazę, przywraca zdrowie, a matkom zapewnia szczęśliwy poród, chroni przed piorunami i nawałnicami. Przeznaczono go głównie do noszenia na szyi. Przy budowie domów, kościołów itp. jest zwyczaj wmurowywania medalika w fundamenty. Dla zabezpieczenia przeciw robactwu na polach, w ogrodach, sadach, medalik zakopuje się w ziemi. W domostwach, gdzie jest studnia, umieszcza się poświęcony medalik w studni. Taka woda używana z wiarą pomaga ludziom i zwierzętom zachować zdrowie.
- w sobotę – wspomnienie św. Brunona, Bonifacego z Kwerfurtu. Urodził się w 974 r. w arystokratycznej rodzinie w Kwerfurcie. Jako benedyktyn wraz z grupą misjonarzy, na zaproszenie króla Bolesława Chrobrego, w 1001 r. wyruszył z eremu w Pereum koło Rawenny do Polski. Celem jego działalności misyjnej były także Węgry oraz pogranicze Litwy i Rusi. Napisał dwa dzieła hagiograficzne: Żywot św. Wojciecha i Żywot Pięciu Braci Męczenników. Napisał również List do niemieckiego cesarza Henryka II Świętego. Dzieło to jest jednym z pierwszych napisanych na terenie Polski. Zdaniem prof. Józefa Widajewicza "w dziejach stosunków polsko-niemieckich potępienie przez Niemca polityki niemieckiego władcy i aprobata polityki polskiej jest czymś niezwykłym". Zginął śmiercią męczeńską w okolicach Giżycka.
- W czasie wakacji spowiedź święta w ciągu tygodnia organizowana jest pół godziny przed Mszą Świętą, od godz. 17. 30. W razie potrzeby można prosić o sakrament w każdym czasie. W niedziele spowiadamy podczas Mszy Świętych.